RANDEVU WHATSAPP
Hakkımızda

Profesör Sinan Tozoğlu
Prof. Dr. Sinan Tozoğlu 20 yılı aşkın süredir diş hekimi olarak Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında çalışmalarını devam ettirmektedir. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Bologna koordinatörlüğü, Erasmus ve Mevlana programları gibi alanlarda akademik görevler yapmıştır. 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kuruluşuna katkıda bulunmuş, Dekan yardımcılığı yapmış, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalını kurmuş ve başkanlığını da yürütmüştür. Akdeniz Üniversitesi senato üyeliği ile birlikte çeşitli koordinatörlüklerde çalışmıştır.

Hem diş hekimliği öğrencilerine hem de Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi asistanlarına eğitimler vermiş, danışmanlıklar yapmıştır.

Türkiye ile birlikte Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde yer alan uluslararası dergilerde yayınlar yapmış, yapmış olduğu bu yayınlar atıflar almıştır. Bilimsel dergilerde yayın kurulu üyelikleri ve hakemlik görevlerini sürdürmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı bilimsel toplantılara davet edilmiş ve sunular yapmıştır.

Diş ve çeneleri içeren yüz nakillerinde yer almıştır


Başlıca ilgi alanları:

» Organ nakli,

» İmplantoloji, kemik yetersizliklerinde implant tedavilerinin uygulanabilirliliği, implantların hızlı osseoentegrasyonu, kemik greftleri gibi alanlarda çalışmaları devam etmektedir.

» Gömülü dişler ve diğer dentoalveoler işlemler,

» Çene eklemi (TMJ) hastalıklarında cerrahisiz tedaviler, artroskopik ve ileri cerrahilerin uygulanması,

» Ortognatik cerrahi ve çene uyumsuzluklarının cerrahi destekli tedavileri,

» Çene kistleri ve Çene tümörleri,

» Çene kırıkları ve rezorbe olabilen plaklar,

» Yara iyileşmesinin hızlandırılması diğer ilgi alanlarıdır.

» Yurt dışında başlıca

» Maxillofacial Surgery, University of Florida (Gainesville, Amerika Birleşik Devletleri)

» Baptist Hospital (Miami, Amerika Birleşik Devletleri)

» Pain Center, University of Florida (Gainesville, Amerika Birleşik Devletleri)

» Mayo Clinic, (Minnesota, ABD) gibi yerlede çalışmalar yapmıştır.

» Çene cerrahisi ve implantoloji alanında ACOMS (American College of Oral and Maxillofacial Surgeons), EACMFS (European Assciationfor Cranio Maxillo Facial Surgery), TAOMS (Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği) ACBID (Ağız ve Çene Yüz Cerrahisi Birliği Derneği), ITI (International Team for Implantology), IADR (International Association for Dental Research) gibi kuruluşlara üyedir.
Kliniğimiz

Bu sayfada yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurun. Sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Bu site ve içeriğinin
kullanım hakları
Prof. Dr. Sinan Tozoğlu’na aittir
izinsiz kullanılamaz.

©2019