RANDEVU WHATSAPP
Bilimsel Çalışmalar ve Yeni Teknolojiler

YENİ TEKNİK VE TEKNOLOJİLER

BMP (Rhbmp-2) ve Diş İmplantları: kemik yetersizliklerinde uygulanan özel yöntemlerdir.

PRP (Platelet Rich Plasma), PRF (Platelet Rich Fibrin) Uygulamaları ve Trombositten Zengin Plazma'da (PRP) içerisine birtakım eksojen (dışardan ilave edilen) maddeler ilave edilerek elde edilmektedir.

Trombositten Zengin Fibrin (PRF), dışardan kanın içerisine hiçbir şey ilave edilmeden, tamamen hastanın kendi kanından elde edilmektedir. PRF, hastadan kan alınarak, belirli süre ve devirde santrifüj işlemine tabii tutularak elde edilir. Bu uygulamalar doğru yapılırsa sert doku ve yumuşak doku iyileşme hızı ve potansiyelini artırabilmektedir.

Maksillofasiyal cerrahide bu uygulamalar, yumuşak doku iyileşmesinin güçlendirilmesi, kemik greftleri ile birlikte YDR ve YKR (yönlendirilmiş doku ve kemik rejenerasyonları) uygulamalarında, sinüs membran perforasyonlarının kapatılmasında veya tek başına sinus lift uygulamalarında osteokondüktif greft materiyali olarak ve TME eklem tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu sayfada yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurun. Sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Bu site ve içeriğinin
kullanım hakları
Prof. Dr. Sinan Tozoğlu’na aittir
izinsiz kullanılamaz.

©2019