Adres : Öğr.Evleri Mah. Atatürk Bulv No: 96, Zeki Plz Kat: 3 No: 6 K.Altı / Antalya

WHATSAPP

0 552 457 57 97

RANDEVU ALIN

90 552 457 57 97

Periodontal Cerrahi

Periodontal Cerrahi

Periodontal Cerrahi

Periodontal Cerrahi

Bazı durumlarda, diş eti hastalıkları ve durumlarını tedavi etmek için periodontal cerrahiler gerekmektedir. Bu tip cerrahiler, diş eti cerrahisi olarak bilinmektedir. Bu cerrahi prosedürlerde hedef, diş eti hastalığını tedavi etmek ya da kaybedilen kemik dokusunu ve yumuşak dokuları yeniden kazanmak, diş kaybını engellemek bakterileri, enfeksiyonu elimine etmek,diş etini şekillendirmek gibi işlemleri kapsamaktadır.

Periodontal cerrahi rutin her diş eti hastalığında yapılan bir prosedür değildir.Periodontal cerrahi ile yeni kemik dokusu ve diş eit dokusu kazanmak bazı durumlarda mümkündür. Periodontal cerrahi öncesinde ağız hijyeninin çok iyi olması gerekmektedir. Periodontal cerrahi sonrasında ağız hijyeninin maksimum olması iyileşmenin çok daha iyi olmasını sağlar.

Periodontal cerrahi işlemler; flap operasyonları, kemik grefti uygulamaları, yönlendirilmiş doku rejenerasyonları, yumuşak doku transferleri gibi çeşitli uygulamaları kapsamaktadır.

Periodontal cerrahi işlemler genellikle lokal anestezi altında rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bazı durumlarda sedasyon ya da genel anestezi ile de bu operasyonlar yapılabilirler.