Adres : Öğr.Evleri Mah. Atatürk Bulv No: 96, Zeki Plz Kat: 3 No: 6 K.Altı / Antalya

WHATSAPP

0 552 457 57 97

RANDEVU ALIN

90 552 457 57 97

İmplant

İmplant

İmplant

İmplant, eksik olan dişlerin yerine, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vida şeklinde, yapay köktür.İmplantlar, cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir. Bu işlemden sonra implantlar çene kemiğine tutunur. Bu tutunma sonrası implant gerçek bir diş kökünün yerini alarak üzerine yapılacak protezi taşımaya hazır hale gelir.

KEMİK YETERSİZLİKLERİ

Çözümü çok zor ve karmaşık tedavi gerektiren hastalar tedavi edilmektedir. Her türlü kemik yetersizliği vakası için çözüm önerilmekte ve alternatifler sunulmaktadır.

KEMİK GREFTLERİ

Çene kemiğinin implant yerleştirme için yeterli olmadığı ve dolayısıyla rutin olarak uygulanamadığı durumlarlarda kemik greftleri kullanılarak implant uygulanabilmektedir.

TOTAL DİŞSİZLİK DURUMUNDA ÇÖZÜMLER

A - Ful Ark: Kemik seviyesi ve dişsiz kret büyüklüğüne göre implant sayısının belirlenmesi.

B - All On 6 Sistem: Altı adet implant üzerine yapılan tam çene diş protezini içerir.

C - All On 4 Sistem: Total dişsiz hastalar için mevcut kemik kullanımını maksimize eden en iyi tedavi seçeneğidir. Hastalara ameliyat günü sabit bir tam protezi uygulanmasını sağlayan düşük maliyetli implant tekniğidir. All on four sistem implantlar tam dişsiz hastalarda çenenin ön kısmında belirli açılarda dört implant yerleştirilerek uygulanır. All On Four tedavisi, dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz (hiç dişi olmayan) hastalara uygulanabilir.

D - All On 3 Sistem: Mandibulada (alt çenede) İleri derece kemik yıkımı olan bireylerde lokal ve sistemik faktörler sonucu diğer cerrahi tekniklerin kullanamadığı durumlarda alternatif bir tedavi seçeneğidir.

E - Zigoma implantları: Maksillasında (üst çene) İleri derece kemik yıkımı olan bireylerde lokal ve sistemik faktörler sonucu diğer cerrahi tekniklerin kullanamadığı durumlarda alternatif bir tedavi seçeneği olarak zigoma implantları uygulanabilmektedir. Bu teknikte implantlar zigoma kemiğine (elmacık kemiği) uygulandığı için zigoma implantı adı verilmektedir.

F - Ptergoid İmplant: Maksillasında (üst çene) İleri derece kemik yıkımı olan bireylerde lokal ve sistemik faktörler sonucu diğer cerrahi tekniklerin kullanamadığı durumlarda alternatif bir tedavi seçeneğidir.

G - İmplant destekli hareketli protezler: çenelere yerleştirilen implantlar üzerine takıp çıkarılabilen, harketli protezler yapılabilir.

SİNÜS YÜKSELTME

Sinüs kaldirma cerrahisi erken diş kayıpları nedeniyle maksillada (üst çene kemiği) implant uygulaması için yeterli miktarda kemik yüksekliği sağlanamadığı durumlarda uygulanan bir tedavi şeklidir. Fonksiyonu sağlamak ve estetik bir görünüm elde etmek için sinus kaldırma cerrahisini uygulanır. Bireyin başlangıçta sinüs lift prosedürüne ihtiyacı olup olmadığını belirlemek için radyolojik değerlendirme yapılır.

DİSTRAKSİYON: Yeterli miktarda kemik yüksekliği sağlanamadığı durumlarda uygulanan bir tedavi şeklidir. Fonksiyonu sağlamak ve estetik bir görünüm elde etmek için bu yöntem kullanılır.

PERİİMPLANTİTİS TEDAVİSİ: Evvelce yapılmış implantlarda çıkan problemler tedavi edilirler.

NAVİGASYONLU VE ÜÇ BOYUTLU İMPLANT UYGULAMASI: İleri cerrahi teknoloji desteği ile yapılmaktadır.

FLEPSİZ CERRAHİ: Ameliyatsız implant diye de bahsedilen yöntemdir.”

Sizin için hangi sistemin en iyisi olacağına gelin karar verelim.