RANDEVU WHATSAPP
Dental Hizmetler » Gömülü Diş

Gömülü Diş

GÖMÜLÜ DİŞ CERRAHİLERİNDE HIZLI İYİLEŞME

Pozisyon bozukluğu veya yer darlığı nedeni ile sürememiş dişlere gömülü diş denir. Ayrıca süt dişinin zamanında düşmemesi veya kistik lezyonlar sonucunda da dişler gömülü kalabilir. Sıklıkla 20 yaş dişleri, köpek dişleri ve 1. Küçük azı dişleri gömülü kalır. Gömülü dişler ya tam gömük veya bir kısmı sürüp yarı gömük şeklinde karşımıza çıkar.Gömülü dişler genellikle belirgin semptomlara neden olmaz ve yalnızca rutin bir radyografik incelemede sırasında tespit edilirler.

Gömülü dişlerin belirtileri: Bazen, gömülü diş, komşu dişlerin köklerine zarar verebilir. Isırma veya çiğneme güçlüğü, hassasiyet veya ağrıya neden olabilir. Ağız kokusu ve ağızda kötü bir tat oluşmasına sebep olabilir.

Yukarıda saydığımız problemlerin varlığında Ağız Diş ve Çene Cerrahınız çekimi tavsiye eder.Diş çekimi ameliyatı genellikle bir Ağız Diş ve Çene Cerrahının muayenehanesinde ayaktan tedavi prosedürü olarak yapılır. Bu, işleminiz olduğu gün eve gidebileceğiniz anlamına gelir.İşlem genellikle kısa sürer ve çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır. Anksiyete durumunda sedasyon veya genel anestezi uygulanabilir.

Detaylı bilgi için randevu alınız.

Gömülü dişler her zaman çekilmeyip uygun vakalarda tel takılarak ağız ortamına sürdürülüp estetik tekrar kazandırılabilmektedir.

Bu sayfada yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurun. Sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

Bu site ve içeriğinin
kullanım hakları
Prof. Dr. Sinan Tozoğlu’na aittir
izinsiz kullanılamaz.

©2019